Impreza rodzinna zbliża się wielkimi krokami, a Ty nie chcesz poświęcać wolnego czasu na gotowanie? Możesz zorganizować przyjęcie w restauracji lub zdecydować się na catering. Każda z tych opcji ma swoje zalety. Co i kiedy wybrać, aby nie przepłacić, a jednocześnie zaserwować bliskim pyszne dania?

Kiedy wybrać catering na rodzinną imprezę? Jakie ma przewagi nad restauracją?

 Organizacja imprezy rodzinnej to duże wyzwanie, zwłaszcza jeśli preferencje gości co do potraw są zróżnicowane. Nic więc dziwnego, że wiele osób rezygnuje z ich przygotowania na własną rękę. Jeśli i Ty nie chcesz tracić czasu na gotowanie, do wyboru masz różne opcje – możesz zorganizować przyjęcie rodzinne w restauracji lub zamówić catering na imprezy do domu.

Każde z wymienionych rozwiązań ma swoje zalety. To, na które się zdecydujesz, zależy m.in. od Twoich preferencji, specyfiki imprezy, a także wysokości dostępnego budżetu. Kiedy wybrać catering?

  1. Gdy zależy Ci na niższym koszcie imprezy. Catering eliminuje konieczność gotowania. Nie musisz więc na własną rękę kupować składników spożywczych. Nie zużywasz też mediów. Już na starcie możesz więc sporo zaoszczędzić. Co więcej, jeśli organizujesz imprezę rodzinną w domu, nie płacisz za wynajem sali i obsługę kelnerską, co ma miejsce w przypadku restauracji (chyba że zdecydujesz się na opcję cateringu wraz z serwisem – wówczas koszty przyjęcia wzrosną).
  2.  Gdy chcesz zaserwować różnorodne potrawy. Firma cateringowa jest w stanie przygotować niezwykle urozmaicony jadłospis, wykraczający poza standardowe propozycje. Interesuje Cię kuchnia gruzińska? A może śródziemnomorska lub meksykańska? Doświadczeni kucharze będą w stanie przyrządzić smaczne dania i przekąski z różnych zakątków świata. Obecnie coraz więcej osób ogranicza lub całkowicie rezygnuje z jedzenia produktów pochodzenia zwierzęcego. Profesjonalna firma cateringowa będzie w stanie zaproponować im smaczne i sycące potrawy wegetariańskie lub wegańskie. Również potrzeby gości cierpiących na nietolerancje pokarmowe nie mogą zostać pominięte. Catering bez laktozy lub glutenu? To możliwe! W przypadku restauracji wybór potraw jest najczęściej bardziej ograniczony.
  3.  Gdy zależy Ci na braku ograniczeń co do czasu trwania imprezy. Większość restauracji sztywno określa, kiedy przyjęcie ma się zakończyć. Jeśli zdecydujesz się na catering do domu, zyskasz większą elastyczność w planowaniu czasu trwania imprezy. Profesjonalna firma cateringowa przygotuje dania nadające się do odgrzania, które można zaserwować nawet późną nocą.
  4.  Gdy chcesz zorganizować przyjęcie w nietypowym miejscu. Miejski park, plaża, przydomowy ogród, a może winnica? Profesjonalna firma cateringowa dostarczy jedzenie do każdego wybranego przez Ciebie miejsca. Przygotuje również potrawy, które nie tylko będą smaczne, ale również dostosowane do okoliczności. Dzięki temu nawet w plenerze zachowają swój atrakcyjny wygląd, a goście nie będą mieli żadnych problemów z ich wygodnym zjedzeniem.

Kiedy wybrać restaurację na imprezę rodzinną zamiast cateringu?

 Chociaż catering serwowany na imprezie rodzinnej ma wiele zalet, nie w każdym przypadku będzie idealną opcją. Wiele bowiem zależy od liczby gości i metrażu Twojego lokum. Jeżeli zapraszasz dużo osób, a w mieszkaniu lub domu masz mało miejsca, by wygodnie przyjąć wszystkich zaproszonych, lepszym wyborem będzie zorganizowanie imprezy w restauracji. 

To, czy zorganizujesz przyjęcie rodzinne w restauracji, czy zdecydujesz się na catering, jest kwestią indywidualną, zależną m.in. od preferencji oraz wysokości dostępnego budżetu. Każda opcja ma swoje zalety. Jeżeli jednak zależy Ci na wygodzie i elastyczności, wybierz catering. Decydując się na to rozwiązanie, zyskasz również szerokie możliwości personalizacji menu. Dzięki temu serwowane potrawy z pewnością sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *