Domki holenderskie stały się niezwykle popularne, zwłaszcza wśród właścicieli działek, którzy chcą korzystać z nich nie tylko w czasie wakacji. W sieci spotkać można się z wieloma ofertami dotyczącymi wykonania nowych konstrukcji od zera, jak również zakupu domków używanych. Szczególnie atrakcyjne wydają się te pierwsze. Poniżej wyjaśniamy, dlaczego.

Bogaty wybór nowych domków mobilnych

Pierwszym argumentem przemawiającym za konstrukcjami z rynku pierwotnego jest oczywiście sposób, w jaki są one wykonywane. Producenci stosują najnowsze techniki i materiały, dzięki czemu budowle są w stanie zapewnić zdecydowanie najlepsze parametry. Tyczy się to przede wszystkim takich elementów jak:

  • ogrzewanie,
  • izolacja,
  • szczelność okien,
  • wytrzymałości dachu.

Do tego dochodzi sam wystrój wnętrz oraz wyposażenie (do tego jednak przejdziemy w dalszej części tekstu). Pozostając jeszcze na chwilę przy samej konstrukcji domków mobilnych, warto podkreślić, że budowle używane nie zawsze spełniają kluczowe kryteria, jakie stawia się przed konstrukcjami nowoczesnymi. Do tego dochodzą potencjalne niedoskonałości oraz usterki, wynikające z tego, że domek holenderski ma już swoje lata.

Nowy domek mobilny – na jakie wyposażenie mogą liczyć klienci?

Kilkuletnie domki mobilne są bardzo atrakcyjne pod względem cenowym, jednak pozostaje jeszcze kwestie ich standardu. Przekładają się na niego nie tylko materiały użyte do przygotowania konstrukcji, ale też to, co ich nabywcy mogą znaleźć wewnątrz. Pod tym względem nowe domki holenderskie wydają się znacznie lepszą inwestycją. Zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę aktualną ofertę. Producenci robią wszystko, aby przekonać do siebie klientów, dlatego ci mogą liczyć między innymi na następujące udogodnienia:

  • nowoczesne ogrzewanie – elektryczne lub gazowe,
  • korzystny rozkład pomieszczeń – nowe domki mobilne nierzadko składają się z osobnego aneksu kuchennego, łazienki, salonu i kilku sypialni. Jest więc w czym wybierać,
  • bogate wyposażenie pomieszczeń – w kuchni będzie to chociażby płyta indukcyjna, piekarnik i zmywarka, w łazience kabina prysznicowa, a w pozostałych pokojach gniazda RTV, kontakty i nowe meble,
  • oświetlenie LED – atrakcyjne głównie ze względu na oszczędność energii,
  • sprawne instalacje hydrauliczne – mowa tu CW, CO oraz niezbędnych przyłączach w kuchni i łazience.

Oczywiście nie oznacza to, że domki używane nie mogą mieć tego wszystkiego. Nowe konstrukcje pozwalają jednak na dostosowanie projektu pod indywidualne potrzeby. Przekłada się to na swobodę wyboru oraz aranżacji przestrzeni. Dzięki temu możemy mieć pewność, że domek mobilny spełni nasze oczekiwania.

Do tego dochodzi także gwarancja producenta. Jeśli zauważymy jakieś nieprawidłowości, możemy spodziewać się szybkiego załatwienia problemu.

Nowe domki mobilne na miarę – stwórz indywidualny projekt

Jeśli mówimy o swobodzie wyboru, najlepsze pod tym względem okażą się konstrukcje wykonywane na indywidualne zamówienie. Będzie to najlepszy wybór dla osób, które same chcą zadecydować, jak będzie wyglądał ich domek holenderki.

Jak powstają budowle na miarę? Klient, podczas składania zamówienia, ma okazję do przedstawienia wszystkich swoich oczekiwań, które następnie powinny zostać uwzględnione w projekcie. Dotyczyć mogą one między innymi układu i liczby pomieszczeń, wybranego wyposażenia czy też takich kwestii jak dobór wzorów materiałów wykończeniowych oraz wielkości okien. Jeśli finalny projekt zostanie zaakceptowany przez klienta, producent przystępuje do budowy. W ten sposób każdy jest w stanie kupić swój własny, unikalny domek mobilny, którego nie ma nikt inny.

Zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym znaleźć można prawdziwe perełki, jednak tylko ten pierwszy daje dostęp do nowoczesnych konstrukcji, których finalny kształt jest zależny od wymagań zamawiającego. Warto wziąć to pod uwagę podczas zastanawiania się nad pytaniem, czy lepiej kupić domek nowy czy używany.

Źródło: EcoMobileHome – mobilne domki holenderskie całoroczne

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *