Młode rodziny podczas poszukiwania optymalnego miejsca do życia kierują się zupełnie innymi kryteriami niż single. Najważniejszy dla nich okazuje się przede wszystkim dostęp do żłobków, przedszkoli i szkół, spokojna, bezpieczna okolica, a także bogata oferta rekreacyjna. Wpływ na to ma oczywiście lokalizacja kupowanego mieszkania, domu lub segmentu. Gdzie warto szukać wymarzonego lokum dla rodziny?

Mieszkania na sprzedaż dla rodzin – Warszawa czy okoliczne gminy?

W przypadku ściśle określonych kryteriów, analiza rynku powinna być łatwiejsza. Niestety, ze względu na jego spore zróżnicowanie, często jest wręcz odwrotnie. Dla rodzin z dziećmi naturalnym wyborem wydaje się duże miasto. W Warszawie oferta edukacyjna, kulturalna i sportowa jest bardzo dobra, także z uwzględnieniem potrzeb najmłodszych. Problemem coraz częściej okazują się jednak ceny nieruchomości, które rosną z roku na rok.

Z tego też powodu wiele rodzin decyduje się wyjechać ze stolicy, by osiedlić się w jednej z przyległych do niej gmin. Mieszkania pod Warszawą cały czas zyskują na popularności, głównie ze względu na znacznie niższe (czasem nawet dwukrotnie) kwoty zakupu. Gdzie takich nieruchomości szukać? Na przykład w Łomiankach. Jest to niewielka gmina, położna w niedalekiej odległości od Warszawy. Biorąc pod uwagę rynek nieruchomości, wydaje się ona bardzo ciekawym wyborem dla rodzin.

Mieszkania w Łomiankach – na co mogą liczyć rodziny?

Po stronie zalet tej lokalizacji należy zapisać przede wszystkim bogatą ofertę, w której znajdziemy zarówno mieszkania w nowoczesnych osiedlach mieszkaniowych, jak i domy oraz segmenty. Nieruchomości te są niezwykle zróżnicowane pod względem metrażu. W Łomiankach oferowane są niewielkie kawalerki, lokale kilkupokojowe, jak również budynki piętrowe, gwarantujące ogromną swobodę aranżacyjną. A wszystko to po znacznie niższej cenie niż w samej Warszawie.

Szeroka oferta mieszkań, domów i segmentów w Łomiankach pozwala dokonać optymalnego wyboru zarówno pod względem cenowym, jak i metrażu oraz wyposażenia lokalu. Nie jest to jednak jedyna zaleta mieszkania w Łomiankach, która może przekonać rodziny do przeprowadzki pod Warszawę. O czym jeszcze trzeba wspomnieć?

  • Spokojna, zielona okolica – dla wszystkich osób mających dość wielkomiejskiego zgiełku, Łomianki wydają się miejscem wręcz wymarzonym. W mieście dominuje niska zabudowa, do tego dochodzi wiele terenów zielonych i bliskość Kampinoskiego Parku Narodowego. Warto nadmienić, że wiele osiedli dysponuje ogrodzeniem, co zwiększa poziom bezpieczeństwa.
  • Rozwinięta komunikacja – dobra informacja dla tych, którzy chcą mieszkać w Łomiankach i pracować w Warszawie. Dostęp do stolicy jest bardzo łatwy.
  • Szeroka oferta kulturalna, edukacyjna i sportowa – rodziny mogą liczyć na miejsce w szkołach i przedszkolach, bez konieczności pokonywania wielu kilometrów od miejsca zamieszkania. Wspomnieć należy również o licznych ścieżkach rowerowych, obiektach sportowych, szlakach turystycznych oraz parkach.

Czy warto zamieszkać z rodziną w Łomiankach?

Domy, segmenty i mieszkania pod Warszawą cieszą się rosnącą popularnością, także wśród rodzin. Doskonałym na to przykładem są Łomianki, które przyciągają szeroką ofertą i wieloma walorami, spośród których wymienić należy dostęp do terenów zielonych, spokojną okolicę oraz bliskość obiektów sportowych i edukacyjnych.

Wybór Łomianek to także szansa na zakup nieruchomości po znacznie niższej cenie, niż ma to miejsce w samej stolicy. Jest to istotne zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, które potrzebują przestrzeni. Zakup dużego mieszkania lub dwupiętrowego segmentu nie musi wiązać się z ogromnym kredytem, zaciąganym na 30-40 lat. Pod tym względem, oferta mieszkaniowa w podwarszawskich miejscowościach wydaje się wręcz stworzona dla rodzin.

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, mieszkanie w Łomiankach wydaje się atrakcyjną alternatywą dla życia w dużym mieście. Warto wziąć ją pod uwagę podczas szukania najlepszego miejsca do życia.

Źródło: Sławbud – deweloper Łomianki

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *