W dobie zanieczyszczenia powietrza istotnym dla zdrowia człowieka jest dążenie do uzyskania jak najczystszej atmosfery w pomieszczeniach. Z pomocą przychodzą urządzenia zapewniające skuteczną filtrację oraz jonizację powietrza.

Coraz więcej producentów klimatyzacji wychodzi z propozycją urządzeń zapewniających głęboką filtrację powietrza, która uzupełniona jest o funkcję jonizacji. Dlaczego jonizowanie jest ważne i czy warto instalować w domach, mieszkaniach oraz obiektach usługowych czy komercyjnych klimatyzatory z funkcją jonizacji?

Jonizacja – co to jest i czemu służy

W domach, mieszkaniach a także w obiektach użyteczności publicznej powszechne jest wykorzystywanie wielu urządzeń elektronicznych, które są źródłem tzw. „elektrosmogu” czyli nienaturalnie dużego stężenia jonów dodatnich w unoszących się w powietrzu. Jony te sprzyjają rozwojowi drobnoustrojów, tj. bakterii, wirusów , grzybów oraz alergenów, w tym roztoczy, przez co negatywnie wpływają na środowisko życia człowieka. Zbyt wysokie stężenie jonów dodatnich może być przyczyną spadku odporności, gorszego samopoczucia, dekoncentracji a nawet mniej skutecznej regeneracji i wypoczynku. Dlatego tak istotne jest utrzymanie równowagi pomiędzy liczbą jonów dodatnich a jonów ujemnych w powietrzu, którym oddychamy.

Jonizacja powietrza pozwala zneutralizować jony dodatnie poprzez zmianę ich ładunku elektrycznego. W ten sposób przyczynia się do unieszkodliwienia wszelkich zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu, które w wyniku uzyskania ładunku ujemnego opadają na podłogę. W ten sposób powietrze zyskuje lepszą jakość.

Poznaj zalety korzystania z klimatyzatorów z funkcją jonizacji

Jednostki wewnętrzne z jonizacją gwarantują czyste i świeże powietrze. Z jednej strony zaawansowane systemy filtracji skutecznie oczyszczają powietrze z drobnoustrojów, kurzu, alergenów, grzybów a nawet smogu, z drugiej strony dbają o równowagę jonową w pomieszczeniu. Zastosowanie jonizacji sprzyja ograniczeniu rozwoju bakterii i wirusów oraz neutralizuje alergeny. W efekcie użytkownicy cenią je za:

– poprawę jakości snu,

– lepsze samopoczucie,

– koncentrację,

– szybszą regenerację organizmu,

– poprawę nastroju i samopoczucia,

– niższą transmisję alergenów a przez to obniżenie reakcji alergicznych.

Klimatyzator z jonizacją HAORI – nowy wymiar jakości powietrza

Jonizację wykorzystują jednostki wewnętrze zapewniające najwyższy standard usług klimatyzacyjnych. Takim urządzeniem jest na przykład klimatyzator HAORI marki Toshiba. Ta innowacyjna jednostka, oprócz wydajnego systemu filtrów, wyposażona została w jonizator plazmowy, który działa wiruso-, grzybo- i bakteriobójczo. Jednocześnie eliminuje nieprzyjemne zapachy.

Za niszczenie patogenów odpowiedzialny jest wytwarzany przez urządzenie ozon, który jest znanym środkiem o właściwościach aseptycznych. Cząsteczki ozonu mają działanie także lecznicze. Wykorzystuje się je w leczeniu trądziku i opryszczki. Co więcej, gaz ten działa odmładzająco. Świeże i czyste powietrze powstające w wyniku jonizacji ma zapach jak po burzy. Dodaje energii i działa energetyzująco. Jednocześnie doskonale sprawdza się w przyspieszeniu regeneracji. Co ważne, ozon jest pierwiastkiem, który bardzo szybko ulega utlenieniu.

HAORI to jednak nie tylko jonizacja powietrza. Dla uzyskania wysokich standardów jego jakości niezbędne jest zastosowanie także skutecznych filtrów oraz systemu ULTRA PURE, który usuwa do 95% cząsteczek smogu PM 2,5. Dla czystości powietrza znaczenie ma także wymiennik MAGIC COIL oraz funkcja samooczyszczenia. 

Źródło: Clima Polska – klimatyzacja Warszawa

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *