Chiny, jako jeden z potentatów światowej gospodarki, oferuje szereg towarów, które każdego dnia wypełniają sklepowe półki. Ich wysoka jakość oraz atrakcyjna cena sprawiają, że europejscy przedsiębiorcy każdego roku kupują towar z Azji o łącznej wartości kilku milionów euro. Zakup to także konieczność zorganizowania szybkiego i ekonomicznego transportu, który zapewni stałą łączność pomiędzy Azją i Europą. Jednym z takich rozwiązań są multimodalne pociągi towarowe. Ich regularne połączenia oraz ogromna swoboda związana z rodzajem i ilością przewożonego towaru sprawiają, że jest to jedno z najbezpieczniejszych rozwiązań. Jakie zatem możliwości oferuję ekspresowe pociągi z Chin?

Transport towarów z Chin – liczy się jakość

Dzięki otwarciu Nowego Szlaku Jedwabnego transport towarów z Chin do Europy stał się nie tylko szybki, ale i bezpieczny. Możliwości jakie oferują międzykontynentalne transporty kolejowe sprawiają, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na nawiązanie relacji handlowych z chińskimi firmami. Wybór multimodalnych pociągów to gwarancja kompleksowej usługi. Wybór sprawdzonej i zaufanej firmy spedycyjnej pozwala przewozić dowolny rodzaj towaru bez ograniczeń ilościowych. Do najczęściej pozyskiwanych towarów z Azji zalicza się elektronikę, narzędzia oraz części mechaniczne oraz odzież. Dzięki rozmaitym wagonom oraz spedycji kontenerowej ekspresowe pociągi z Chin przewożą zarówno ładunki drobnicowe, jak i całoładunkowe. 

Transport to niezwykle skomplikowane i rozbudowane pojęcie. Organizowanie usługi transportowej wymaga znajomości rynku w danym regionie oraz koordynacji poszczególnych procesów. Transport kolejowy jest także gwarancją szybkiej i bezpiecznej dostawy. Średni okres oczekiwania na transport ładunków z Chin oscyluje w granicach 2-4 tygodni. Jest to niemal 3-krotnie krótszy termin oczekiwania na dostawę, niż w przypadku alternatywnych rozwiązań. Obecne statystyki jednoznacznie dowodzą, że transport produktów z Chin w głównej mierze odbywa się za pośrednictwem spedycji kolejowej. 

Multimodalny pociąg z Chin – wygoda i komfort

Zaletą multimodalnych pociągów z Chin jest nie tylko krótki okres oczekiwania na dostawę, ale także jej kompleksowość. Decydując się na usługi sprawdzonej firmy logistycznej osoba zlecająca usługę zyskuje oszczędność czasu oraz pieniędzy. Spedycja swoimi działaniami odpowiada za odbiór towaru od azjatyckiego producenta, jego magazynowanie i załadunek. W ten sposób nad realizacją danego zlecenia czuwa zespół profesjonalistów, którzy zwrócą uwagę na każdy – nawet najmniejszy szczegół. Transport to także sporządzanie niezbędnej dokumentacji przewozowej – w tym także kontakt z urzędami celnymi. 

Dzisiejsze usługi oferowane przez firmy transportowe pozwalają także na skorzystanie z opcji door to door, dzięki której za pomocą transportu multimodalnego towar dostarczany jest do klienta pod wskazany wcześniej adres. W praktyce zamawiany towar z Chin otrzymuje się w przeciągu 3-4 tygodni. Dzięki takiej możliwości klienci mają szansę skorzystać zarówno z pojedynczej usługi, jak również nawiązać długotrwałą współpracę. Regularność połączeń związana z Nowym Jedwabnym Szlakiem zachęca do importu ładunków z Azji. To pozwala także transportować ładunki z Europy do Chin. Wypełniając luki rynkowe, towary z Polski cieszą się dobrą opinią w Chinach. 

Multimodalne pociągi z Chin to także bezpieczeństwo. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów firmy spedycyjne umożliwiają szansę śledzenia lokalizacji pociągu, jednocześnie informując o postępach usługi. W ten sposób zlecający usługę mają szansę skupić się na pozostałych aspektach związanych z prowadzeniem działalności. Stale aktualizowany termin dostawy ładunku pozwala oszacować zapotrzebowanie oraz stany magazynowe na dany produkt w firmie. Atrakcyjny koszt usługi oraz jej regularność to czynniki, które sprawiają, że spedycja kolejowa to pewne i bezpieczne rozwiązanie, które pozwala importować towary z Azji. 

Źródło: Symlog Warszawa – spedycja międzynarodowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *