Większość prac na drogach i w ich bezpośrednim sąsiedztwie, na poboczach oraz ciągach pieszo-rowerowych, odbywa się z udziałem pachołków drogowych. Cenione są nie tylko za funkcjonalność, ale również za dużą mobilność. Charakteryzują się dużą lekkością i poręcznością, przez co ich transport, nawet w większych ilościach, jest łatwy. Cechy te są jeszcze bardziej widoczne w produktach, jakimi są pachołki drogowe składane. Podpowiadamy, gdzie można je ustawić i jakie jest ich zastosowanie.

Charakterystyka pachołków drogowych składanych

Pachołki drogowe składane najczęściej występują w wariancie wysokości 55 cm. Okazują się najbardziej funkcjonalne właśnie w takiej formie. Dodatkowo każdy składany stożek drogowy jest wyposażony w elementy odblaskowe, które znacząco zwiększają jego widoczność. Koszulki odblaskowe lub pasy folii odblaskowej wysokiej jakości pozwalają doskonale widzieć stożki parkingowe również po zmroku lub w czasie deszczu i mgły, kiedy widoczność jest znacząco obniżona. Pod tym względem nie ustępują funkcjonalnością tradycyjnym pachołkom drogowym. Ponadto wiele składanych pachołków drogowych jest standardowo wyposażonych w ostrzegawcze lampy błyskowe. Składane stożki drogowe występują przeważnie w kolorze jaskrawo pomarańczowym z białymi pasami. Wszystkie te cechy sprawiają, że są doskonale widoczne nawet z dużych odległości.

Gdzie można ustawić pachołki drogowe składane?

Zasady ustawiania pachołków drogowych składanych i możliwości ich zastosowania są niemal identyczne jak w przypadku gumowych stożków drogowych. Mogą być używane zarówno w terenie zabudowanym, jak i poza nim. Sprawdzą się także na ciągach pieszych oraz pieszo-rowerowych i na parkingach osiedlowych, parkingach podziemnych, dużych halach magazynowych czy produkcyjnych. Składane pachołki drogowe są nieodzownym elementem wyposażenia stacji benzynowych i LPG. 

Zaletą składanych pachołków ostrzegawczych, która daje im przewagę nad ich gumowymi odpowiednikami, jest możliwość złożenia do niewielkich rozmiarów. Po złożeniu pachołek jest zupełnie płaski i przybiera kształt kwadratu o grubości 4 cm. Dzięki temu przechowywanie pachołków drogowych składanych, nawet w dużych ilościach, jest łatwe. Zyskują także na mobilności, a zmiana ich lokalizacji jest jeszcze łatwiejsza. Mogą być przewożone nawet w bagażniku samochodu osobowego i w razie awaryjnej sytuacji być uzupełnieniem trójkąta ostrzegawczego.

Pachołki drogowe składane nadają się do wyznaczania stopniowego zwężania jezdni, a także wyznaczania toru jazdy. Składane stożki drogowe sprawdzają się też jako oznakowanie robót krótkotrwałych i szybko postępujących oraz prowadzonych remontów części nawierzchni. Ponadto używa się pachołków drogowych składanych do zabezpieczania świeżo malowanych linii oznakowania poziomego wzdłuż jezdni oraz przy wygrodzeniach wzdłuż jezdni powierzchni wyłączonych z ruchu. Składane stożki drogowe to także najlepsze akcesorium do doraźnego oznaczania miejsc niebezpiecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *