Praca na budowie wymaga od osoby nią zarządzającej dobrego panowania nad logistyką i właściwego planowania. Trzeba dokładnie przeanalizować, jakie jest uwarunkowanie terenu, na którym będą przebiegać prace, zatrudnić odpowiednio wykwalifikowanych ludzi, dostarczyć niezbędne materiały, ale też zapewnić dostęp do dobrych maszyn budowlanych. Kupowanie każdego urządzenia z osobna mija się z celem – nie wiadomo, jak długo będzie ono potrzebne, może być trudno sprzedać je później w podobnej cenie, a poza tym to dodatkowy, niemały wydatek. Dlatego zdecydowana większość osób i firm realizujących różnego rodzaju budowy decyduje się na wynajem maszyn budowlanych. Przy wyborze przedsiębiorstwa, które oferuje tego typu usługi, dobrze jest wziąć pod uwagę kilka podstawowych czynników.

Dostępność i szeroki wybór sprzętu budowlanego

Jednym z decydujących kryteriów, który trzeba przeanalizować w tej kwestii jest fakt, jak wiele różnego rodzaju urządzeń budowlanych dana firma ma u siebie na stanie. Jeżeli ktoś ma w planie dużą budowę, mocno rozwiniętą inwestycję, to woli jak najwięcej sprzętów zamówić i wynająć w jednym miejscu, bez konieczności załatwiania tego w kilku różnych firmach. Łatwo jednocześnie przewidzieć, że przy takich działaniach mogą się przydać między innymi koparki, ładowarki czy kontenery na odpady. Te sprzęty akurat sprawdzają się przy praktycznie każdej budowie. Dodatkowym atutem przedsiębiorstwa, które wynajmuje maszyny budowlane będzie to, jeśli ma na stanie sprzęty pomocne przy transporcie – takich jak pojazdy HDS czy wywrotki.

Sprawny sprzęt i wykwalifikowani operatorzy

Każda firma, która oferuje wynajem maszyn budowlanych musi dbać o swoje urządzenia. Oznacza to, że za każdym razem oferuje klientowi w pełni sprawny sprzęt, bez jakichkolwiek wad. Na dodatek musi mieć aktualne badania techniczne oraz regularnie przechodzić przez niezbędne przeglądy. Nawet jeżeli zdarzy się jakaś nieprzewidziana usterka – to przecież tylko urządzenia, które są intensywnie eksploatowane, to firma, która jest właścicielem tego sprzętu musi zapewnić jego szybką naprawę, a najlepiej maszyny zastępcze, które będzie można jak najszybciej przewieźć na budowę. Każda tego typu awaria może skutkować niepotrzebnymi i kosztownymi opóźnieniami. A tego każdy inwestor chce uniknąć. Co więcej, wynajmowane maszyny budowlane użyczane są razem z zagwarantowaną obsługą przez wykwalifikowanego i fachowego operatora. Powodów jest co najmniej kilka – po pierwsze, klient nie musi zastanawiać się nad tym, gdzie znaleźć pracowników z odpowiednimi uprawnieniami. Po drugie, firma też chce mieć kontrolę nad tym, kto korzysta z ich urządzeń i mieć pewność, że będą używane zgodnie z przeznaczeniem.

Pomoc przy wyborze urządzeń budowlanych

Nie każdy inwestor od razu doskonale wie, jakich maszyn budowlanych będzie potrzebował na każdym z poszczególnych etapów budowy. Wielu rzeczy nie da się bowiem przewidzieć. Mogą pojawić się jakieś dodatkowe, nieprzewidziane prace, do których będzie potrzeba zaangażowania większych nakładów i wynajęcia dodatkowego sprzętu, by móc przystąpić do dalszych działań. Pracownicy przedsiębiorstwa, które wynajmuje urządzenia budowlane powinni pomóc klientowi rozwiązać ten problem i podpowiedzieć, które maszyny będą niezbędne, a nad którymi można się jeszcze zastanowić. Pomogą także w dostosowaniu tego, jakie sprzęty będą potrzebne na poszczególnych etapach budowy i sporządzeniu harmonogramu prac.

Dobry kontakt z klientem

Nie bez znaczenia jest także to, w jaki sposób firma wynajmująca maszyny budowlane współpracuje i komunikuje się ze swoimi klientami. Należy wziąć pod uwagę, jak szybko reaguje na zapytania, czy dostosowuje ofertę do konkretnej budowy, ale też jak zachowuje się w nieprzewidzianych sytuacjach – na przykład w przypadku awarii sprzętu. Jeżeli będzie spełniać wszystkie te wymagania, osoba lub przedsiębiorstwo wynajmujące od niej sprzęt, może mieć pewność, że pod tym kątem na budowie wszystko będzie przebiegać zgodnie z planem. Można w ten sposób uniknąć też niepotrzebnych opóźnień, które nie tylko wydłużają pracę, ale będą również wiązać się z dodatkowymi kosztami.

Źródło: Avio-Star – maszyny budowlane Warszawa

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *