Wybór dopasowanych mebli do kuchni, rozmieszczenie ich oraz udekorowanie zaaranżowanie tak, aby nie “zagracać” mniejszej przestrzeni, jest nie lada wyzwaniem. Warto pamiętać, że praktyczna organizacja małej kuchni jest możliwa! Nie czekaj i sprawdź, jak możesz zmienić ją w wygodne miejsce gotowania i spotkań ze swoimi bliskimi.

Proste rozwiązania, więcej przestrzeni

Projektowanie wnętrza i wyposażenia w meble do małej kuchni to dobra okazja do zapoznania się z trendem nowoczesnego minimalizmu. W tym przypadku, doskonale sprawdzą się białe meble kuchenne, które pozwalają optycznie powiększyć pomieszczenie, a także wkomponować w jego aranżację ciekawe, kolorowe dodatki. Proste bryły białych szafek w kuchni  nie zdominują innych elementów wystroju wnętrza.

Szycie na miarę Twojej kuchni

Małe kuchnie mają to do siebie, że poza niewielkim metrażem, mogą mieć niestandardowe wymiary. Jeśli nie wiesz, jak urządzić swoją kuchnię, aby zachować jej funkcjonalność, skorzystaj z inspiracji oferowanych przez polskie firmy produkujące meble do kuchni na wymiar. W małej kuchni możesz umieścić szafki kuchenne do sufitu o różnej wysokości dzięki którym tego rodzaju meble pozwolą Ci maksymalnie wykorzystać potencjał przestrzeni. Dzięki temu, możesz stworzyć projekt o indywidualnym i praktycznym charakterze, w którym każdy centymetr jest na wagę złota.  Nowoczesne kuchnie na wymiar są odpowiedzią na wyzwania małych, jak również “niewymiarowych” pomieszczeń. 

Cargo w Twoim domu

Każdy może mieć cargo w swojej kuchni i nie chodzi o punkt logistyczno-transportowy! Systemy szuflad cargo cieszą się ogromną 

niesłabnącą popularnością. Ich głównym atutem jest możliwość przechowywania wielu przedmiotów lub produktów spożywczych na małej przestrzeni. Dzięki temu, maksymalnie wykorzystasz potencjał swoich nowych mebli do małej kuchni i zachowasz wszystkie niezbędne do gotowania akcesoria w jednym miejscu i pod ręką.

Kuchnia na wysoki połysk

Kolejnym, praktycznym pomysłem możliwym do zastosowania w małej kuchni, są fronty szafek kuchennych z wysokim połyskiem. W tej roli doskonale sprawdzą się fronty lakierowane, które ładnie odbijają światło, tym samym optycznie powiększając pomieszczenie. To także świetne rozwiązanie dla pomieszczeń o ograniczonym dostępie do światła słonecznego. Dobrze wkomponowane oświetlenie w  kuchni “podkręci” efekt odbijanego lub rozproszonego światła.

Istnieje szereg rozwiązań, dzięki którym możesz osiągnąć efekt wizualnie większej kuchni przy pełnym funkcjonalnym wykorzystaniu przestrzeni. Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z profesjonalistami z branży meblarskiej. W ofercie mebli kuchennych firmy Stolkar znajdziesz mnóstwo pomysłów i praktycznych rozwiązań do urządzenia swojej małej kuchni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *